Przegląd granatów

Granat USA, znajdujący się w historycznej dolinie Ruby, prowadzi fabrykę górnictwa i obróbki granatów z twardego granatu, wytwarzającą duże ilości granatowej jakości przemysłowej. Różne gatunki granatów dostarczyły nie tylko lokalne rynki ścierne w Stanach Zjednoczonych, ale również rynki tak odległe jak Europa, Bliski Wschód i Australia. Unikalne, wysokiej jakości kryształy granatowe zawarte w rudzie galilejskiej z granatu sprawiają, że są idealnym produktem do piaskowania, cięcia strumieniem wody i innych zastosowań ściernych.

W średniowieczu powszechnie uważano, że granat jest strzeżony przed trucizną. Kamienie często rzucali granatową kamień szlachetny w kieliszek wina, aby nie zagrozić śmierci. Granaty nosiły również krzyżowce jako pomoc w bezpiecznym znalezieniu domu do domu. Wschodnioeuropejskie fioli mówią o granatach noszonych na szyi, aby chronić nocne wampiry. W czasach wiktoriańskich klejnot był wykorzystywany w pierścionkach zaręczynowych i biżuterii innej kobiety, aby wiernie kochać.

YAG lub granat aluminiowy itru, był pierwszym syntetycznym granatem dostępnym na rynku biżuterii. W stanie czystym YAG jest bezbarwny. Można jednak tworzyć prawie każdy kolor. Domieszki stosowane do barwienia są również odpowiedzialne za szeroki zakres współczynników załamania światła i ciężaru właściwego Bezbarwny YAG znajduje się w pobliżu dna każdej właściwości. YAG nie jest kruchy i dobrze się nadaje. Jednak jego dyspersja jest nieco niska dla substytutu diamentu.

Garnety są związaną z nimi grupą minerałów. Członkowie tej grupy to: almandina (czerwona na fioletowo czerwona); Spessartit (żółty, różany lub pomarańczowy do czerwono-brązowego); Pirope (głębokie czerwone); Grossular (biały, żółty, żółty-zielony, brązowo-czerwony, pomarańczowy lub czarny); Andradit (bezbarwny, żółty-zielony lub brązowy do czarnego). Najcenniejszy granat to szmaragdowa odmiana o nazwie demantoid i jest członkiem grupy adradytów.


Mówi się, że garnitur z figurą lwa jest wszędzie skutecznym urokiem, który chroni zdrowie, chroni noszącego całą chorobę, przyniesie mu zaszczyt i chroni przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami podczas podróży. Powiedziano również, aby ostrzec noszącego o zbliżającym się niebezpieczeństwie i dawno temu nosić jako ochronny talizman Jeden pisarz napisał, że jeśli garnet traci blask i blask, jest to pewny znak nadchodzącej katastrofy. Może istnieć powinowactwo między garnetami a tradycją wojownika. Nagrano, że garnty były używane jako granulki przez grupę Indian z Indii, strzelano z łuków. Wiara plemienna polegała na tym, że kamień zadawałby rany, które byłyby szczególnie krwawe.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Granat - Znaczenie I Zastosowania

Granat